Özal'ın güldüren 'YES' 'NO' Hatırası

Özal'ın güldüren 'YES' 'NO' Hatırası
AK Partili Burhan Kuzu, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a ait ilginç bir anıyla 'referandumda evet' çağrısı yaptı...Abone olTBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a ait ilginç bir anıyla 'referandumda evet' çağrısı yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner diş implantı fiyatı Yıldız ile birlikte, İstanbul'da Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD)'nin iftarına katılan Kuzu, Özal'a danışmanlık yaptığı yıllarda bizzat kendisinden dinlediği olayla salondakileri güldürdü. Özal'ın dil öğrenmek için 5 arkadaşıyla beraber Amerika'ya gitmeye karar verdiğini ve yan yana bilet aldıklarını anlatan Kuzu, Özal'ın ağzından olayı şöyle aktardı: "İngilizce hiç bilmiyoruz. Bir 'yes' bir de 'no'yu biliyoruz. Oradan bir hostes geldi. Bir şeyler söyledi, anlamadık. Bizim arkadaşlar korktu ve 'no' dedi. Bana geldiğinde ben de bir şey anlamadım 'yes' dedim. Sonra biz gülmeye başladık. Biz neye 'yes', neye 'no' dedik diye... Biraz sonra 'yes' diyenlere yemek geldi. Diğerlerine hiçbir şey gelmedi. Dolayısıyla 'yes' dediğin zaman olumlu bir şeydir. Dayak da gelir, yemek de gelir. Somut bir şeydir. 'No' korkak adamın işidir.' dedi."

Bakan Taner Yıldız da, ''Değişimden korkmamamız gerek." diyerek Türkiye'nin normalleşmeye devam ettiğini savundu. Yıldız, bu konuda Türk milletinin sağduyusu ve sezgisine güvenilmesini istedi.

Kategori : GÜNCEL