Son moda fön gitgide yayılıyor!

  • Ana Sayfa
  • Son moda fön gitgide yayılıyor!
Son moda fön gitgide yayılıyor!
Saçların fönlü gibi görünmesini sağlayan yöntemi kullananlar artıyor. Abone ol

Brezilya’da 5 yıl önce keşfedilen ve ünlüler için vazgeçilmez hale gelen kalıcı fön, saçların üç ay boyunca fönlü gibi görünmesini sağlıyor. Brezilya’da saç cinsinin ve havadaki nem oranının saçlarda düzleşt meme kucultme irme işlemini zorlaştırmasından yola çıkılarak bulunan kalıcı fön kısa sürede saçları hem düzleştiriyor hem de saçların bakımını sağlıyor.

Brezilyalı süpermodel Gisele Bündchen ve Amerikalı televizyon yıldızı Nicole Ritchie gibi ünlülerin kullandığı teknik 307 dolara (470 TL) mal oluyor. Uygulama sırasında saça keratin ve formaldehid kimyasalı sürülüp saçlar “ütüleniyor”. Kalıcı fön 5 aşamada yapılıyor ve işlem bir saat sürüyor. Saça besleyici etkide de bulunan Brezilya fönü sayesinde saç yumuşaklık kazanıyor ve elektriklenme önleniyor, ayrıca neme karşı koruma sağlanıyor.

Kuaförler, bu işlemi yapacak kişinin seçilmesi sırasında çok dikkatli davranılması gerektiği uyarısında bulunuyor. Popülerleşmesiyle artık birçok kuaförde uygulanan teknikte kimyasalların yanlış karıştırılması ve kullanılması saç dökülmesi ve kelliğe neden olabiliyor.Kategori : SAĞLIK