Temizlikçi nasıl başhekim oldu?

  • Ana Sayfa
  • Temizlikçi nasıl başhekim oldu?
Temizlikçi nasıl başhekim oldu?
Seka Devlet Hastanesi koridorlarında elinde süpürge ve paspas bulunan temizlik işçilerini görüp sakın küçümsemeyin. Zira, Başhekimin mühürü onlarda...Abone ol

Resmi kurum ve kuruluşlarda mühürsüz işlem yapılamaz. Altında mührün yer aldığı resmi belge ile de tüm kapılar açılır!

Dolayısıyla bu mührün çok iyi muhafaza edilmesi gerekir. Bu durum yönetmelikte de açık bir biçimde dile getirilmiş, “Müdürlük ve daha üst kademeler esas stratejik seo alınır” ibaresine yer verilmiştir.

Mevzuatta böyle ama uygulama da çok farklı! İzmit Seka Devlet Hastanesi`nde, mühür temizlik görevlilerinin elinde. Yani Başhekim ve Başhekim yardımcıları tarafından yapılması gereken mühür basma işini temizlikçiler gerçekleştiriyor. Görenleri de bu tablo çok ama çok şaşırtıyor.
Seka Devlet Hastanesi B Blok, eski başhekimlik binasının bulunduğu koridorda, Atatürk büstünün tam karşısındaki masada oturan iki temizlik işçisi, hem hasta taşıyor, hem asansörlere bakıyor, hem de mühür basıyor. Kuşkusuz, mührü kimseye göstermeden ceplerinde saklayan temizlik işçilerinin bir kabahati yok. Belli ki onlara amirleri böyle bir görev vermiş.

Son yıllarda sağlıkta devrim niteliğinde önemli adımlar atıldı ama bütün sorunlar da ortadan kalkmış değil, hala ciddi eksiklikler var. Personel yetersizliği nedeniyle bazı hastanelerde, hastabakıcı ve temizlikçilerin röntgen çektiklerine, iğne vurduklarına bile tanık olunuyor.

Yani herkes her şeyi yapabiliyor! “Mühür namustur” denir, fakat anlaşılan bazı hastane yöneticileri böyle düşünmüyor!

Acaba Başhekim Fetin Rüştü Yıldız ne düşünüyor?

Şaka değil gerçek, Seka Devlet Hastanesi`nde, resmi belgelere mühür vurdurmak için mutlaka temizlik işçilerine gitmek gerekiyor!

Kaynak: gercekkocaeli.comKategori : GÜNCEL